Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jsem typický chodský pes s kohoutkovou výškou na spodní hranici standardu. Mám dlouhou černou srst s bohatou podsadou s tmavšími znaky a hezky tmavým okem. Prostě takový „medvídek“ jak mi někdy říká panička, tedy někdy i medvěd.

 

Povahově jsem dost temperamentní, chytrý a učenlivý, ale taky pěkně mazaný (cvičím a poslouchám pouze pokud se mi chce). Jsem závislý, hlavně na paničce a pánečkovi (mojí paničky táta), nerad někde zůstávám sám.

 

Naštěstí to mám dobře rozdělený:

 

Páneček mě vozí autem, to já strašně rád, a dává mi všelijaké lidské dobroty, i takové, které bych žrát neměl. Většinu času trávím s ním a s ženskou (paničky mamča) na chatě s velkou zahradou a okolními lesy nebo v kanceláři (což je vlastně 6 místností) a můžu si tam dělat co chci.

 

S paničkou je více srandy, ale taky jí musím více poslouchat. Panička mě bere na výlety, jezdíme spolu vlakem, autobusem a samozřejmě jako chytrý pes s ní chodím na cvičák.

 

Co se týče ostatních psů jsem docela pohodář. Jen opravdu pouze vyjímečně se s ostatními psy neskamarádím, ale většinou jsem hned s každým kamarád.

 

Málem bych zapomněl doma mám ještě jednoho kámoše a to kočku Monty. Občas jí proženu po bytě, ale pouze pro pobavení svoje a paničky. Většinou jsem na ní hodný, protože mi nechává zbytky svého žrádla.

 

Ještě mi nebyl ani rok a už na akci Klubu přátel chodského psa o mě jedna paní (pozn.Lenka Fejerová) napsala: „ Argo Lifavo (malá „živelná pohroma“, ale pro paničku by „dýchal“)". Tak takový opravdu jsem.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

plís

(klára, 16. 12. 2008 17:18)

dáš sem konečně nějaký foto ????